Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Feng Szuja w ramach Festiwalu Muzycznych Emocji

Gdzie: 
Rocker, ul. Partyzantów 2
Data wydarzenia: 
Czwartek, 17 Październik, 2013 - 19:00
Za ile: 
10/20 zł

Olek Różanek - lider grupy Chorzy, związany z Ludźmi Miłymi, organizator Akustycznia, autor tekstów i kompozytor - wystąpi w Rockerze z Feng Szują, czyli projektem stworzonym wraz z Maciejem Kazubą.

Program koncertu złożony jest z autorskich utworów Olka Różanka, pochodzących między innymi z opartego na studium siedmiu grzechów głównych spektaklu Fumum Vendere (reż. Agata Biziuk, Nieformalna Grupa Avis 2010), ale w wersjach znacznie odbiegających od oryginałów, dzięki brzmieniu gitary klasycznej Macieja Kazuby.

 

W repertuarze są też piosenki grupy Chorzy, której Olek lideruje. W składzie z Maciejem Kazubą utwory te zostały wyróżnione na Międzynarodowym Festiwalu Bardów 2011, gdzie duet Różanek / Kazuba został laureatem Złotej Piątki. W warstwie lirycznej utwory są opartymi na faktach opowieściami o ludziach: jest przerabiający dzieci na mięso rzeźnik (Rzeźnik Praw Dziecka), leniwy urzędnik (Życie wisi mi na wniosku), dwulicowa w sferze seksualnej starsza pani (Masogwałt) i tak dalej.

 

Piosenki Olka ze spektaklu Fumum Vendere - te w wersjach oryginalnych, nagranych oraz wyprodukowanych przez duet Stobno Records Borys Sawaszkiewicz i Karol Majtas - niebawem zostaną opublikowane na płycie, roboczo zatytułowanej Multiplebs.

 

Strona wydarzenia na Facebooku.

Bilety w cenie 20 zł (10 zł dla posiadaczy karnetów na wydarzenia w ramach dokumentART oraz uczniów i studentów) do nabycia na stronie bilety.fm oraz przed koncertem w klubie.

Foto: 
Mat. organizatora

Zobacz również