Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Speaking concert – „Ostatnie requiem, czyli M jak Mozart”

Gdzie: 
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, pl. Armii Krajowej 1
Data wydarzenia: 
Piątek, 11 Październik, 2013 - 19:00
Za ile: 
Normalny 40 zł
Ulgowy 20 zł
Grupowy 30 zł

W najbliższy piątek (11.X) Filharmonia zaprasza na nietypowy, bo „mówiony koncert”, w ramach muzycznego spotkania z jednym z największych kompozytorów wszechczasów – Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem.

„Ostatnie Requiem, czyli M jak Mozart” to spotkanie zarówno z muzyką Mozarta, jak i jednym z największych arcydzieł literatury muzycznej. Poza okolicznościami powstania i historią wykonań dzieła, dowiemy się, jakie mity i legendy przylgnęły do „Requiem” na przestrzeni ponad dwóch stuleci od powstania tego utworu. Na nurtujące melomanów pytania spróbuje odpowiedzieć, zaprawiony w konferansjerskim boju, maestro Marcin Sompoliński.

Koncert zrealizowany zostanie w formule „Speaking Concert”.
- Formuła „speaking concerts” to doskonały pomysł na dzisiejsze czasy – mówi Dorota Serwa, dyrektor Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. – Koncert poprowadzony w ten sposób w przystępny sposób odkrywa zagadki muzyki, a zarazem jest dobry merytorycznie i - dzięki multimedialnym dodatkom - po prostu ciekawy.

Zainicjowana przez Leonarda Bernsteina tradycja „koncertu mówionego” przeniesiona została na polski grunt przez poznańską fundację „Fabryka Sztuki”.
Muzyka Mozarta zostanie wzbogacona przez multimedialny pokaz – zwolennicy klasyki będą mieli okazję zobaczyć filmy z autentycznych miejsc, w których przebywał Mozart.

Usłyszymy też najsłynniejszy fragment „Requiem” - „Lacrimosę” w wykonaniu Orkiestry Filharmonii, Chóru Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz ... znanych i popularnych artystów polskich.

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie
Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
Marcin Sompoliński – dyrygent
Ryszard Handke - przygotowanie chóru

Foto: 
mat. organizatora

Zobacz również