Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Trafo Plug In: Project Room - W Drodze

Gdzie: 
Trafo - Trafostacja Sztuki, ul. Świętego Ducha 4
Data wydarzenia: 
Wtorek, 22 Wrzesień, 2015 - 19:00 do Niedziela, 29 Listopad, 2015 - 19:00
Za ile: 
10 zł / 5 zł

W przeciągu trzech miesięcy PLUG IN: PROJECT ROOM będzie ‘W drodze’, nawiązując bezpośredni dialog ze wschodzącymi artystami z Ameryki Północnej. Rozmowy będą skoncentrowane na pracach wideo, które artyści zrealizowali w ostatnich latach. 

Wywiady będą również rodzajem wglądu w życie twórców, w ich perspektywy artystyczne, proces twórczy i inspiracje. Zarówno praca wideo, jak i wywiady będą pokazywane w TRAFO PLUG IN: PROJECT ROOM w czasie rzeczywistym, w którym będą przeprowadzane. Prace artystów będą odtwarzane w pętli do końca trwania projektu, umożliwiając widzom śledzenie jego spontanicznego procesu. Przeprowadzający wywiady odwiedzi wiele miast w całej Ameryce Północnej włączając Nowy York, Chicago, San Diego, Detroit, Toronto i Montreal. 
 
Projekt PLUG IN: PROJECT ROOM ‘W drodze’ inicjują The Broadbent Sisters, artystki pochodzące z Toronto, przedstawiając swoją najnowszą pracę ‘Clearing Spaces V’ (‘Oczyszczając Przestrzenie V’).
 

FILM

Prodcued by HUNTCLUB
Motto: ‘Ciemność ma swój własny rodzaj światła’.
Film krótkometrażowy The Broadbent Sisters, ‘Clearing Spaces V’, reinterpretuje starożytny sumeryjski mit Inanny, bogini Nieba i Ziemi i jej tajemnicze zejście do Podziemnego Świata. Anna zostaje zesłana jako ofiara na pustynię na siedem dni bez jedzenia i wody. Zdeterminowana by przeżyć, znajduje pociechę w podziemnym spa; miejscu rytuałów z listą nietypowych zabiegów. W wyniku ich działania dochodzą do głosu mroczne, ukryte moce, a Anna mierzy się z utratą złudzeń, co prowadzi do zaskakującej transformacji.
 

CLEARING SPACES 

‘Clearing Spaces’ (‘Oczyszczając przestrzenie’) to rozwinięcie praktyki stosowanej przez The Broadbent Sisters, w której artystki badają tematykę życia rodzinnego, praktyk medytacyjnych, kobiecości, religijnego rytuału i duchowności. Joy i Rose zrealizowały pięć wystaw z serii ‘Clearing Spaces’, które były pokazywane w Art Gallery of Ontario, HUNTCLUB, Studio 835, Ryerson Artspace i jako część 'Sunday Drive Art Projects’ w Warkworth, Ontario. We wcześniejszych wcieleniach ‘Clearing Spaces’, elementy performansu zawsze wykonywane były przed żywą publicznością. Na performansy będące częścią wernisażu składały się elementy takie jak zamiatanie błyszczącego pyłu, oczyszczające masaże i czytanie z kart tarota. Na potrzeby ‘Clearing Spaces V’ artystki stworzyły narracyjny performens oparty na filmie. 
 
---
 
Joy i Rose Broadbent to artystki multidyscyplinarne pochodzące z Toronto. The Broadbent Sisters przekształcają strefę domową w oniryczne królestwa, z których wymiatają magiczny pył, oczyszczając ich przestrzeń. Tematyka ich prac pozostaje pod wpływem praktyk medytacyjnych, rytuałów religijnych i pop-duchowości. Estetyka inspirowana jest masowo produkowanymi obiektami terapeutycznymi i elementami natury, natomiast performansy związane są z zaangażowaniem artystek w dziedzinę mody, filmu i przemysłu muzycznego. Wzajemną współpracę uważają za wyjątkowe pole krystalizowania się esencji formy i odkrywania telepatycznych dróg tworzenia. Aktualnie pracują w Studio 835 i są reprezentowane przez HUNTCLUB.
 
Według Hermann & Audrey, The Broadbent Sisters są Silnie połączone, ich multidyscyplinarność i postawa medytacyjna wobec sztuki tworzy ożywcze i niezwykłe doświadczenie dla społeczności. Sięgając po wszystkie formy, od malarstwa do performensu i rzeźby, The Broadbent Sisters przekształcają codzienne przestrzenie w magiczne i wypielęgnowane królestwa, przez które przepływa energia, zdmuchując magiczny pył.
 
Siostry prezentowały swoje prace w galeriach w Toronto: Art Gallery of Ontario, Cooper Cole, AWOL, Artspace Youngplace and HUNTCLUB. Są dyrektorkami artystycznymi przyszłorocznego ‘Massive Party XII’ w Art Gallery of Ontario. Ostatnio zakończyły pracę nad pierwszym filmem krótkometrażowym ‘Clearing Spaces V’, który został wybrany do konkursu międzynarodowego FOCUS.
 
---
 
Wystawa: 23 września-29 listopada 2015
Wernisaż: 22 września 2015 (wtorek) o godz. 19.00
Kuratorka: Justyna Werbel
 
Godziny otwarcia: Wtorek - Niedziela 11:00 - 19:00
Wstęp: normalny 10 zł / ulgowy 5 zł
 
 

 

Foto: 
materiały organizatora

Zobacz również