Zapowiedzi

Zona Sztuki Aktualnej ma przyjemność zaprezentować premierową wystawę prac Kathariny Fricke, zrealizowanych w trakcie rezydencji artystycznej, organizowanej wspólnie przez Miasto Rostock i Szczecin.

Legenda polskiego rapu wraca do Szczecina! Kaliber 44 zagra w ostatni poniedziałek tegorocznych wakacji (29 sierpnia) na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Start o 20:30. 

Jaki czas temu cały Szczecin głosował na realizację tego projektu. W weekend 23-24 lipca będziemy świętować powstanie wywalczonego wspólnymi siłami (i kliknięciami) Sąsiedzkiego Ogrodu Kultury. W programie między innymi joga, wspólne sadzenie roślin, pyszne jedzenie i koncerty.

Jazz i Teatr to nowa marka artystycznych zdarzeń na Pomorzu Zachodnim. Będą to edukacyjne i inspirujące spotkania dla osób w różnym wieku i w różnym stopniu wtajemniczenia w temat. 

 

Rzeźbienie (wirtualnych) Rzeczywistości jest serią kilku jednoczęściowych prezentacji w TRAFO w Szczecinie, skupiającą zarówno artystów młodych, jak i doświadczonych pracujących w tym obszarze.

Artysta Andreas Greiner i kompozytor Tyler Friedman prezentują instalację audio-wizualną ’Studies of an Alien Skin’, opracowaną w trakcie ich ubiegłorocznej podróży do Japonii. Praca złożona z ‘momentów rzeźbiarskich’ stworzona z wykorzystaniem strategii performatywnych pokazuje materiał filmowy o kałamarnicach, który został nakręcony w mieście Namerikawa położonym około 350 km na północny zachód od Tokio. 

Wakacyjna propozycja Zony Sztuki Aktualnej to wystawa pięciu najlepszych dyplomantów Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki.

Hasłem tegorocznej edycji Festiwalu inSPIRACJE 2016 jest OKSYDAN, odwołujący się do żywiołu wody, wskazujący na fenomen wodnej energii, jej znaczeń symbolicznych i duchowych.

Artystka reprezentująca Polskę podczas 13. Biennale Architektury w Wenecji, Katarzyna Krakowiak oraz jeden z najbardziej znanych polskich architektów, Robert Konieczny w czerwcu zaprezentują swoje prace w ramach wystawy dedykowanej nowej siedzibie Filharmonii w Szczecinie.

Po siedmiu latach powróciła w nowej odsłonie. W sobotę 18 czerwca Reni Jusis wystąpi w City Hall, gdzie promować będzie swoją najnowszą płytę.

Strony