Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Digital_ia 15 w galerii 13 muz

8.edycja festiwalu sztuki digitalnej za nami. Bogaty program wydarzeń obejmował warsztaty, koncerty, pokazy filmowe, debaty. Do końca listopada możemy jeszcze obejrzeć dwie wystawy będące trzonem festiwalu.

re_manufact

Wystawa główna tegorocznej edycji festiwalu szuka odpowiedzi na pytania dotyczące przeplatania się starego z nowym. Kuratorzy i artyści badają gdzie w codziennym życiu i przedmiotach możemy odnaleźć 'stare' oraz w jaki sposób 'nowe' determinuje nasze jutro. Felix Hardmood Beck - jeden z kuratorów odwiedził Szczecin jako artysta-uczestnik 5. edycji festiwalu Digitalia w 2013 roku. Dlatego tematem wystawy stało się również miasto Szczecin, podlegające nieustannym przeobrażeniom  i zmianom. W ramach wystawy prezentowanych jest 13 prac artystów zza granicy, pochodzących głównie z Niemiec i Berlina.
 

digital_art_now

Drugą częścią festiwalu Digitalia jest wystawa konkursowa składająca się z 4 prac związanych tematycznie ze sztuką digitalną.
 
Jury pod przewodnictwem kuratora wystawy i dyrektora artystycznego festiwalu Piotra Zawojskiego nagrodę Grand Prix przyznało włoskiej artystce Chiara Passa. Jej praca - Talking in strings to instalacja wideo zainspirowana karuzelą w wesołym miasteczku. Odbiorcy mogą brać czynny udział w cyfrowym spektaklu wkraczając do wnętrza karuzeli, jak również współtworzyć instalację w czasie rzeczywistym. Treści otaczające widza są generowane na podstawie wiadomości wysyłanych przez platformę Twitter - wystarczy swój tweet opisać przy pomocy odpowiedniego tagu.
 
Wielkim wygranym części konkursowej okazał się Marek Sitko, który odebrał aż dwie nagrody za pracę Personal zone. Jego praca jest interaktywną rzeźbą-maszyną, która reaguje na ruch wokół siebie. Wyczuwając intruza w swoim najbliższym otoczeniu, odchyla się, aby uniknąć kontaktu. Pozostawiona w spokoju porusza się w sposób niekontrolowany tańcząc w rytm tylko sobie znanej melodii. Marek Sitko zajmuje się sztuką, ale jest również inżynierem elektrykiem po Politechnice Gdańskiej.
 
---
 
Wystawa: 23 października - 30 listopada
Kuratorzy: Piotr Zawojski, Regina Tetens, Felix Hardmood Beck
 
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 10-17
Wstęp wolny
 
Foto: 
Marcin Szneider

Zobacz również