Komunikat o błędzie

Deprecated function: Function create_function() is deprecated w views_php_handler_field->pre_render() (linia 202 z /var/www/d7/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_field.inc).

Niezwykłe trio nagrywa w Strzelewie

Szalenie interesujące muzczyne światy spotkały się niedaleko Nowogardu na strychu strzelewskiego Domu Twórczego. Co wyniknie z połączenia jazzu, hip-hopu i muzyki latynoskiej przekonamy się już niedługo. 

Na początku lutego Dom Twórczy w Strzelewie zamienił się w studio nagraniowe z prawdziwego zdarzenia. W kilkudniowej sesji wzięło udział trzech artystów, pochodzący z trzech biegunowo różnych światów muzycznych: Marek Kazana - jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych Szczecina, José Manuel Albán Juárez – utalentowany perkusista, który występował i nagrywał z wieloma zespołami i artystami, jak np. Łona i Webber, Maanam, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski czy Paulina Przybysz (Pinnawela) oraz Dj Twister (Grzegorz Czerkasow) – doskonały dj i producent muzyczny, który na koncie ma współpracę m.in. z Łoną i Webberem, O.S.T.R., P.M.M., Eldo, Natalią Kukulską, czy Pauliną Przybysz.

            

To niecodzienne trio zadebiutowało wiele lat temu na spontanicznym koncercie w Teatrze Kana, przy czym wydarzenie to spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. Teraz postanowili nagrać płytę właśnie w takim gronie.

 

Ich spotkanie zaowocowało zderzeniem różnych wrażliwości i sposobów pojmowania muzyki. Zderzeniem, dodajmy, bardzo udanym. Muzycy do współpracy zaprosili Adama „Łonę” Zielińskiego – szczecińskiego rapera, który pojawi się na płycie w charakterze gościa, rejestrację dźwięku powierzyli zaś Andrzejowi „Webberowi” Mikoszowi. Producentem wykonawczym projektu jest Beata Zuzanna Borawska.

 

Do wydarzenia zapewne by nie doszło, gdyby nie niezwykła gościnność gospodarzy Domu Twórczego - Katarzyny Kurłowicz i Zygmunta Helanda, których pomoc i zaangażowanie w powodzenie przedsięwzięcia są trudne do przecenienia.

 

Wkrótce więcej informacji na temat tego niezwykłego projektu, a już teraz możecie sprawdzić, jak wyglądała praca nad materiałem. Wszystko za sprawą galerii autorstwa Marka Kowalczyka.

Foto: 
Marek Kowalczyk

Zobacz również